כל גולש חולם על הרגע הזה, לעלות על מטוס ליעד גלישה מבוקש! ולצאת להרפתקה של כמה ימים במרדף אחרי גלים מושלמים, או  לפחות טובים מאוד. טיולי גלישה הם חלק מדהים מתרבות הגלישה וכנראה הדרך הטובה ביותר לחוות את העולם וכמובן להשתפר בגלישה. בכתבה הזו אפרט על פורטוגל וקצת על נקודות הגלישה הפופולריות שלה. חשוב שתזכרו שמסביב לכל הספוטים האלו יש הרבה מאוד מקומות שאנשים לא מגיעים אליהם, אז אל תכנסו איפה שכולם, תנו הצצה מעבר לפינה.

פורטוגל:

פורטוגל נמצאת בדרום מערב אירופה ושוכנת לאורך האוקיינוס האטלנטי. המדינה עצמה גדולה באופן יחסי לישראל אבל בתכלס האזור המתויר ומרובה הגלים נמצא ברובו במרכז פורטוגל. בשנים האחרונות התפתחה בפורטוגל תיירות גלישה מדהימה. עם הכרזת החופים שלאורך עיירת החוף אריסרה (ERICERA) כשמורת גלישה על ידי הארגון העולמי WSR (World Surfing Reserve). פורטוגל מציעה מגוון גדול של גלים, משבירות חוף ועד לפוינטים מדהימים!

אספנו לכם כמה מהחופים המובחרים בפורטוגל:

Supertubos

מידע כללי: ממוקם מצדה הדרומי של העיר פניש, Supertubos הוא כנראה החוף המפורסם ביותר בפורטוגל וזאת בגלל התחרות של הסבב העולמי שמגיע לשם במהלך חודש אוקטובר. השבירה ב Supertubos חזקה ויכולה ביום טוב לספק לכם את הצינור הכי טוב שתפסתם עד היום. עם מגוון של פיקים לאורך כל החוף לא יהיה לכם קשה למצוא מקום לא צפוף.

כיוון סוואל: דרום – צפון מערב

כיוון רוח: צפון מערבית – צפון מזרחית

גאות: גאות נכנסת או יוצאת, אף פעם א מלאה לגמרה.

רמה: גולשים מנוסים ( לא מקצוענים, אבל כן מנוסים)